Příklady dobré praxe

Příklady dobré praxe

kitchen-731351_640

 Cesta a finanční nezávislost – 2020

30. 12. 2020

Další příklad dobré praxe vypráví příběh klienta, který pravidelně dochází do klubu a věnuje se aktivitám, jako jsou např. fotbálek, ping pong, rozhovory, tvoření aj. Je mu 17let a v Nymburce se učil kuchařem. Vaření klienta moc bavilo, ale poté přišla jarní pandemie, školy se zavřely a nastala distanční výuka. Klientovi se nedařilo pravidelně připojovat na online výuku. Začal ztrácet motivaci, zevlovat a přátelit se s partou, která ho naučila nebezpečnému koníčku, a to hazardu. Po vzoru ostatních začal hrát karty a kostky o peníze. Štěštím neštěstím bylo, že i v této
době docházel do klubu a často jsme si spolu povídali o životě a jaké má cíle a sny. Rodina si se synem už nevěděla rady a už nad ním lámala hůl. Jediný, kdo s klientem pracoval a ke komu měl důvěru, jsme byli my v klubu. Při jednom z rozhovorů se svěřil, že by se rád vrátil zpět do školy.

Začali jsme jednat. Vysvětlili jsme klientovi, co pro dosažení cíle musí udělat a v čem mu můžeme pomoci my. Z naší strany jsme učinili vše, na čem jsme se s klientem domluvili, abychom mu pomohli se na školu
vrátit. Bohužel parta kamarádů byla v tu dobu pro něj silnější pokušení a nedokázal stále přijmout zodpovědnost za svůj život. Parta, do které patří, mu ukazuje život z té špatné strany. Od jeho sestry jsme se dozvěděli, že na danou schůzku do školy nepřišel a byl proto ze školy vyřazen.
Zjištění pro nás bylo zklamáním, snažili jsme se však motivaci klientova chování pochopit. Do klubu stále dochází pravidelně, a tak vedeme společné rozhovory a snažíme se mu vysvětlit, co musí udělat,
když už není studentem, aby mu nevznikly dluhy.

Jeden den přišlo příjemné překvapení. Klient si konečně uvědomil, co vlastně od života chce. Rozhodl se, že školu zatím dokončovat nebude, ale najde si práci, aby pomohl finančně své rodině a stal se nezávislým. Slíbili jsme si, že se společně po nějaké práci podíváme. Klient přišel brzy do klubu nadšený, že si práci našel sám. Vysvětlili jsme mu, na co si dát pozor při podepisování pracovní smlouvy a na co se zaměstnavatele zeptat.
Klient nám děkoval za veškerou pomoc, co jsme mu poskytli. Byli jsme tu vždy, když si potřeboval s někým promluvit, protože jeho rodina od něj v určitý čas dala ruce pryč. Do práce dochází už skoro půl roku a je stále spokojený a hlavně finančně nezávislí. Má další plány, začal šetřit na vlastní bydlení.

Naše práce je o naslouchání a rozhovorech s klienty. Zároveň se na základě nich vždy snažíme společně najít optimální řešení. Víme, že v rodinách se klienti na určité věci nemohou zeptat a hřeje nás, že vědí, kde pomoc hledat a dokáží tam dovést i své kamarády, kteří potřebují pomoci nebo jen strávit čas s kamarády.

 
 

Doba roušková

2.12.2020

Klientka o které chceme napsat příklad dobré praxe  je klientkou , která se velmi aktivně podílí na aktivitách klubu. V tomto roce 2020 jí bude 13 let.

Měsíc březen byl ve společnosti náročný z toho ohledu, že Vláda ČR vyhlásila nouzový stav z důvodu šíření nákazy novým tipem koronaviru od začátku roku 2020. Školní zařízení i nízkoprahové kluby byly do odvolání uzavřeny. Spousta dobrovolníků i organizací šila ochranné roušky, aby svým dílem přispěla na konto dobré věci. Naše klientka byla tímto inspirovaná, má silný důraz pro spravedlnost a dokonce by se ráda stala v budoucnu sociální pracovnicí.

Klientka ušila mnoho roušek a věnovala je zdarma dětem, ale i dospělým v Milovicích.  Taková arteterapie s rouškou. Klientce se podařilo to, že z něčeho tak „obávaného“ lze vytvořit něco co může být šik a co může být zábava vyrábět. Příběh je pozitivním příkladem této doby, proto je na místě ho zmínit. Počinu klientky si velmi vážíme.Kontakty

Nízkoprahový klub Milovice
(pro děti a dospělé od 13 do 26 let)

Komenského 581, Milovice

+420 702 036 896

nzdm.milovice@seznam.cz

www.NZDMMilovice.cz

Nízkoprah Milovice

Nízkoprahový D-klub Milovice
(pro děti od 6 do 12 let)
Lesní 620, Milovice
+420 727 879 519
info@nzdmmilovice.cz
www.NZDMMilovice.cz/D-klub
Nízkoprahový D-klub
Maminky dětem, z.s.
 

Komenského 581, Milovice

+420 728 656 530

 info@rcmilovice.cz

www.rcmilovice.cz

Rodinné centrum Milovice