Zpět do Nízkoprahového klubu

Výročí organizace maminky dětem z.s.

V roce 2018 spolek Maminky dětem slaví 15 let

 

Spolek Maminky dětem z Milovic letos oslavuje 15 let od svého založení. Spolek vznikl v roce 2003 z podmětu několika maminek, které cítily potřebu trávit více svého volného času smysluplnými činnostmi, které by naplňovaly jak maminky, tak jejich děti. Z počátku se scházely na pískovištích a organizovaly menší akce zejména pro své děti a později i pro další rodiče z Milovic.

V roce 2004 se jim úspěšně podařilo otevřít Mateřské centrum na nám. 30. června 507,  ze kterého se stalo v roce 2011 centrum Rodinné.  Rodinné centrum nabízí prostor pro trávení volného času rodičů s dětmi, pořádá kurzy péče o novorozence a batolata (mimiklub), vzdělávání pro rodiče, kroužky pro děti a  příměstské tábory. RC vytváří veřejný prostor, kde se lidé potkávají, navazují kontakty a získávají informace.

Dnes spolek provozuje v Milovicích nejen Rodinné centrum, ale i dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež, zastřešuje Lesní mateřskou školu Skřítek, Dětský folklórní soubor Mlynařice a Centrum poradenství a intervence POINT.  Každoročně pořádá několik velkých akcí pro rodiny v Milovicích. Svou činností se aktivně podílí na komunitním životě v mladém městě Milovice.

Všechnu tuto činnost zajišťují nejen pracovníci, ale také velké množství dobrovolníků.  Sdružením prošlo za 15 let 100 členek a členů, kteří se na rozvoji organizace podíleli.

Pokud máte chuť a zájem, můžete se zapojit  i VY.

Mgr. Ludmila Šimková, spoluzakladatelka

 

Více o činnosti spolku na:

www.rcmilovice.cz

www.nzdmmilovice.cz

www.pointmilovice.cz

 

Fotogalerie: 

© 2012-2017 NZDMMILOVICE.CZ  | AP | grafiku navrhla LysaGraficka.cz | vytvořil WebdesignHrabec